Holter EKG

Badania / Zabiegi

Holter EKG inaczej Holter rytmu serca (EKG) polega na 24- godzinnym ciągłym monitorowaniu pracy serca w trakcie wykonywania przez Pacjenta jego codziennych aktywności.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?
Badanie Holter EKG nie wymaga szczególnych przygotowań. Warto ubrać luźniejsze ubranie aby ukryć aparaturę pod ubraniem.

Przed badaniem nie należy natłuszczać skóry i nie należy stosować balsamów do ciała, ponieważ do natłuszczonej skóry trudno jest przykleić elektrody.

U mężczyzn z owłosieniem klatki piersiowej wskazane jest zgolenie owłosienia w miejscu przyklejenia elektrod w celu uzyskania najlepszej jakości zapisu EKG.

Jeżeli pacjent ma wszczepiony stymulator (rozrusznik serca), powinien dostarczyć informację o aktualnych parametrach stymulatora (np. paszport rozrusznika lub wydruk z ostatniej kontroli), które posłużą do weryfikacji pracy stymulatora.

Do klatki piersiowej Pacjenta zostają przymocowane elektrody, a zapis z elektrod będzie zapisywany w małym urządzeniu wielkości telefonu komórkowego.

 

badanie 24 godzinny holter ekg prywatnie

INSTRUKCJE DLA PACJENTA W TRAKCIE BADANIA:

  • Nie kąp się i nie bierz prysznica, nie wchodź do wanny, nie idź na basen itd.. z założonym rejestratorem (aparat nie jest wodoszczelny).
  • Nie otwieraj rejestratora.
  • Nie ciągnij przewodów elektrod.
  • Nie dotykaj elektrod i ich bezpośredniej okolicy.
  • Zachowaj codzienną aktywność.
  • Unikaj przebywania w bezpośrednim otoczeniu koców elektrycznych, kuchenek mikrofalowych i elektrycznych urządzeń przemysłowych.
  • Prowadź dzienniczek pacjenta.
  • Używaj przycisku pacjenta jeżeli odczuwasz niepokojące objawy i zapisuj odpowiednie komentarze w dzienniczku pacjenta.

Uwaga: u niektórych pacjentów w miejscu przyklejenia elektrod może pojawić się zaczerwienienie, które po kilku dniach znika.

Holter EKG

MEDICA CENTRUM PIŁA
ul. Ogińskiego 11, 64-920 Piła
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 572 942 000
e-mail: pila@medicacentrum.pl

MEDICA CENTRUM CHODZIEŻ
ul. Wojska Polskiego 13, 64-800 Chodzież
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 511 447 993
e-mail: chodziez@medicacentrum.pl

Jesteśmy dla Was również na Facebooku, dlatego zapraszamy do kontaktu przez messengera.
Link do strony Medica Centrum Facebook:
https://www.facebook.com/MedicaCentrumPrzychodnia
Polub nas na Facebooku i zaproś znajomych do polubienia naszej strony.