„Panie doktorze próbowałam/próbowałem już wszystkiego…. ” Otyłość jaki wpływ mają na nią hormony? Poradnie endokrynologiczne

3 października 2022

Endokrynolog pomoże w rozsądnej walce z otyłością

Tak zwykle rozpoczynają swoja rozmowę pacjenci odwiedzający poradnie endokrynologiczne, pacjenci, walczący z nadwagą: „Panie doktorze próbowałam/próbowałem już wszystkiego…. „.

Lekarz endokrynolog jest uważany często jako ostania deska ratunku, a wizyta jest zwykle odwlekana w czasie. Otyłość uznana jako choroba cywilizacyjna, tak powszechnie już występująca, dla wielu ludzi okazuje się chorobą nie do pokonania. Codziennie wielu z nas podejmuje bezskuteczne próby walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, stosując różnego rodzaju diety , kupując drogie cudowne tabletki z internetu. Wielu z nas nie wie, że przyczyną otyłości, może być, o tak zupełnie po prostu … zaburzenie gospodarki hormonalnej. Hormony… A jak hormony, to lekarz endokrynolog. Im szybciej ty lepiej.

Endokrynolog nie powinien być tą ostatnia deska ratunku.

To od wizyty u endokrynologa powinno się zacząć rozsądna walkę z otyłością. Czasami wystarczy jedna wizyta u „dobrego znawcy funkcjonowania hormonów”, jakim jest lekarz endokrynolog , aby zdiagnozować, czy to właśnie w zaburzeniach hormonalnych nie znajduje się przyczyna naszych problemów „z wagą”.

poradnie endokrynologiczne Medica Centrum waga a hormony bezpieczna kontrola wagi

Główną przyczyną otyłości , od lat niezmiennie pozostaje zła dieta, czyli spożywanie dużej ilości zbędnych kalorii, oraz styl życia, czyli brak aktywności fizycznej.

Jednak lekarze coraz częściej zwracają uwagę, że znaczna grupa osób z nadwagą – szczególnie dotyczy to kobiet, może nie być świadoma występowania u nich chorób sprzyjających powstawaniu otyłości . Dlatego koniecznie warto sprawdzić , czy nie chorujemy np na: niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, zespół i chorobę Cushinga. W takich sytuacjach lekarz endokrynolog pomoże rozpocząć odpowiednie leczenie zanim zaczniemy wpadać w frustrację, czy nawet depresję spowodowaną bezskutecznymi próbami schudnięcia.

https://medicacentrum.pl/badania-zabiegi/badanie-usg-tarczycy-z-elastografia/

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:

MEDICA CENTRUM PIŁA
ul. Ogińskiego 11, 64-920 Piła
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 572 942 000
e-mail: pila@medicacentrum.pl

MEDICA CENTRUM CHODZIEŻ
ul. Wojska Polskiego 13, 64-800 Chodzież
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 511 447 993
e-mail: chodziez@medicacentrum.pl

Jesteśmy również aktywni na Facebooku, można się z nami kontaktować także przez messengera.
Link do strony Medica Centrum Facebook:
https://www.facebook.com/MedicaCentrumPrzychodnia