Na kamienicy przy ul. Wojska Polskiego powstał nowy mural – Chodzież Nasze Miasto

15 listopada 2021

W kamienicy, na której powstał nowy mural znajduje się przychodnia Medica Centrum. Mural jest jednocześnie reklamą firmy.

Kamienica przy ulicy Wojska Polskiego 13 w Chodzieży jest własnością państwa Kowzan. Stworzyli w niej przychodnię Medica Centrum.

A skąd pomysł na mural? Zapytaliśmy Lucynę Kowzan. Oto co powiedziała:

– Mimo że przychodnia Medica Centrum funkcjonuje już kilka lat, pacjenci spoza Chodzieży często mają problem, aby do nas trafić. Dotąd, na ścianie umocowane były typowe reklamy, które spełniały funkcję informacyjną, ale z estetyką nie miały wiele wspólnego. Już od dłuższego czasu szukałam pomysłu, inspiracji, jak zrobić coś bardziej unikalnego, aby reklamować, ale nie szpecić. Na pomysł połączenia reklamy z muralem wpadłam, będąc w Łodzi. Łódź jest miastem murali! Jest ich w tej chwili około 200, różnej tematyki, kolorystyki, ale z pewnością one bardzo uatrakcyjniają to miasto. Street Art! To było to, czego szukałam. Nie miałam wątpliwości, jakie motywy mają, znaleźć się na „moim” muralu. Kocham przyrodę, im bardziej dzika, tym lepiej, zieleń i kolory. Musiały się znaleźć te motywy. I kolorowy ptak-zimorodek. Ptak, którego można spotkać nawet w naszych okolicach. Wielokrotnie widywałam zimorodki, pływając kajakiem w okolicach Jastrowia. Jest niesamowity, kolorowy niczym z amazońskiej dżungli. Przepiękny!

Dodatkowo ma wyjątkową symbolikę-połączenie żywiołów powietrza i wody, siły uczuć i umysłu, oraz brak lęku przed tym, co nowe. Ponieważ zimorodek jest symbolem mocy, pięknie alegorycznie, wpisał się w reklamę placówki medycznej, symbolizując walkę o zdrowie, które jest przecież najważniejsze. Przez kilka miesięcy szukałam wykonawcy, który będzie czuł podobnie jak ja i wykona projekt spełniający moje oczekiwania. Pani Monika Kokocinska wykonała piękny projekt, który od razu mnie zachwycił i jest autorka muralu. Prace trwały dwa tygodnie. Efekt jest piękny. Kolorowy, soczysty, dający wrażenie ruchu i trójwymiaru. Operowanie kolorami, cieniem dało efekt 3D. Mural spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Chciałabym, aby cieszył oczy i dawał radość mieszkańcom naszego miasta i przyjezdnym, przez długi czas.

 

*Artykuł “Na kamienicy przy ul Wojska Polskiego powstał nowy mural” oraz fotografię pochodzą ze strony Chodzież Nasze Miasto – https://chodziez.naszemiasto.pl/na-kamienicy-przy-ul-wojska-polskiego-powstal-nowy-mural/ar/c1-8527393

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:

MEDICA CENTRUM PIŁA
ul. Ogińskiego 11, 64-920 Piła
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 572 942 000
e-mail: pila@medicacentrum.pl

MEDICA CENTRUM CHODZIEŻ
ul. Wojska Polskiego 13, 64-800 Chodzież
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 511 447 993
e-mail: chodziez@medicacentrum.pl

Jesteśmy dostępni również na Facebooku. Zapraszamy do kontaktu przez messengera.
https://www.facebook.com/MedicaCentrumPrzychodnia