Mija miesiąc od otwarcia i przyjęcia pierwszych pacjentów w przychodni Medica Centrum w Pile.

26 października 2022

   Mija miesiąc od otwarcia i przyjęcia pierwszych pacjentów w przychodni Medica Centrum w Pile.

Korzystając z tego małego „jubileuszu”, chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom Piły i okolic naszą historię.

Medica Centrum przychodnia w Pile

MEDICA CENTRUM Przychodnia lekarska Piła znajduje się na parterze kamienicy przy ulicy Ogińskiego 11.

Po gruntownym remoncie powstała w miejscu dawnych gabinetów medycznych prowadzonych przez stomatolog Magdalenę Osiecką i kardiologa Macieja Osieckiego. Medica Centrum jest zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Salonu Fryzjerskiego IDA, Pizzerii Da Grasso, Przedszkola Montessori, blisko Urzędu Pracy, Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej i marketu Bricomarché.
Oferujemy dostęp do następujących lekarzy: endokrynolog, neurolog, ortopeda, reumatolog, urolog, ginekolog, kardiolog, pulmonolog, nefrolog, onkolog, dermatolog, laryngolog oraz do psychologa i psychologa dziecięcego.

Początki przychodni lekarskiej MEDICA CENTRUM sięgają lat 30tych ubiegłego stulecia.

Kiedy to na piętrze kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 13 w Chodzieży funkcjonował gabinet stomatologiczny. Działalność medyczną z czasem rozszerzono o dodatkowe gabinety lekarskie. W czasie drugiej wojny światowej budynek został przejęty przez niemieckiego okupanta i utworzono w nim przychodnię dla żołnierzy Wermachtu, zatrudniając niemieckich lekarzy. Po wojnie w budynku znajdowała się siedziba służby bezpieczeństwa. Od lat 90 XX wieku budynek był systematycznie remontowany. Z czasem znowu został otwarty w nim gabinet stomatologiczny, a po trwającej wiele lat adaptacji i przebudowie piętra otwarto przychodnię MEDICA CENTRUM CHODZIEŻ.
Artykuł:  https://medicacentrum.pl/medica-centrum-artykul-w-chodziez-nasze-miasto/

W 2021 ściana budynku została ozdobiona muralem, w którym wykorzystano motyw zimorodka.

Zimorodek pojawił się również w logo MEDICA CENTRUM.
Więcej na temat tego muralu:
https://medicacentrum.pl/na-kamienicy-przy-ul-wojska-polskiego-powstal-nowy-mural-chodziez-nasze-miasto/

We wrześniu 2022 roku, w Pile przy ul. Ogińskiego 11, po gruntownej modernizacji lokalu otwarta została przychodnia MEDICA CENTRUM PIŁA .

Miejsce doskonale znane mieszkańcom Piły i okolic, ponieważ przez wiele lat pod tym adresem funkcjonowała placówka medyczna lekarz stomatolog Magdy Osieckiej i lekarza kardiologa Macieja Osieckiego (Gabinety lekarskie Państwa Osieckich zostały przeniesione na ulicę Kusocińskiego w Pile).

Wnętrze nowej przychodni również udekorowano muralem z motywem zimorodka, aby w ten symboliczny sposób zachęcić mieszkańców Piły do niepoddawania się w walce o zdrowie. Ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

Oferujemy dostęp do następujących lekarzy i specjalistów: https://medicacentrum.pl/nasi-specjalisci/

https://stomatologchodziez.pl/