Dlaczego sport to zdrowie?

26 listopada 2020

Aktywność na świeżym powietrzu, jest bardzo ważna, ponieważ nie tylko wpływa na nasza kondycję, ale także poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego, co jest niezmiernie ważne, aby mógł radzić sobie skutecznie z infekcjami. Jest to istotne zwłaszcza teraz, podczas pandemii.

Dlaczego sport to zdrowie?

Regularna aktywność fizyczna, niesie wiele korzyści dla organizmu, oraz pomaga ograniczyć ryzyko wystąpienia wielu chorób. Prawidłowo dobrane, cykliczne ćwiczenia o odpowiednio dopasowanym stopniu trudności, wywołują wiele pozytywnych zmian w poszczególnych układach organizmu człowieka. Aktywność fizyczna koryguje wady postawy, szczególnie u dzieci, oraz wzmacnia i stabilizuje stawy. Regularne ćwiczenia wzmacnia ścięgna i więzadła, poprawia sprężystość mięśni, a także wpływa na mineralizację kośćca.

Dodatkowo ruch i dbanie o kondycję, rozwija nasz potencjał psychiczny i fizyczny. Poza aktywnością fizyczną, ważne jest też odpowiednie odżywianie, wspólnie przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia i prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dbanie o odpowiednią aktywność to jeden z głównych elementów zdrowego i dłuższego życia. Aktywność fizyczna zwiększa też ilość spalanych kalorii, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, oraz łagodzi stres i zapewnia ogólne dobre samopoczucie.

Jak znaleźć motywację do uprawiania sportu?
Przede wszystkim wybierz rodzaj aktywności, która będzie Ci sprawiać przyjemność. Jeśli robimy coś na siłę, nigdy nie stanie się to dla nas satysfakcjonujące i przyjemne. Stawiaj sobie małe cele i stopniowo podnoś poprzeczkę. Bardzo ważne żeby za bardzo nie forsować się na początku, gdyż po dłuższym braku aktywności łatwo o kontuzje przy zbyt gwałtownym jej zwiększeniu. Traktuj aktywność jako inwestycję w siebie – małymi krokami do celu, a na pewno Ci się uda.

Zdjęcie: Ortopeda lek. med. Maria Wolff

Zapraszamy do kontaktu z nami:

MEDICA CENTRUM PIŁA
ul. Ogińskiego 11, 64-920 Piła
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 572 942 000
e-mail: pila@medicacentrum.pl

MEDICA CENTRUM CHODZIEŻ
ul. Wojska Polskiego 13, 64-800 Chodzież
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 511 447 993
e-mail: chodziez@medicacentrum.pl

Jesteśmy również aktywni na Facebooku, można się z nami kontaktować także przez messengera.
Link do strony Medica Centrum Facebook:
https://www.facebook.com/MedicaCentrumPrzychodnia
Polub nas na Facebooku i zaproś znajomych do polubienia naszej strony.