Medica Centrum Chodzież ma już rok

22 stycznia 2020

Dokładnie rok temu, w styczniu 2019 roku, po kilku latach przygotowań, w kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 13, otworzyłam placówkę medyczną oferując mieszkańcom Chodzieży i okolic możliwość skorzystania z konsultacji u wysokiej klasy lekarzy i innych specjalistów.

Jestem rodowitą Chodzieżanką i mimo, że w sprawach zawodowych odwiedzam inne piękne miejscowości w Polsce czy za granicą, to w temacie rozważań o swoim miejscu na ziemi jestem radykalna – Chodzież to moje miasto.

Nie lubiłam, gdy Chodzież postrzegana była jako prowincja , szczególnie w kontekście opieki zdrowotnej. Prowadząc od lat gabinet stomatologiczny, spotykam osoby, które cierpią z powodu różnych schorzeń. Tu nie da się pocieszyć, choroba sama nie minie. Trzeba działać, szukać możliwości wyleczenia – to walka o nasze samopoczucie, a nawet, po prostu o życie.

Zdrowie jest najważniejsze. Dostanie się do wielu lekarzy było dotychczas bardzo utrudnione, wiązało się z utratą całego dnia na uciążliwe dojazdy do odległych miast. Postanowiłam to zmienić.

Leczenie to moja pasja – od dziecka wiedziałam co chcę i będę robić. Dlatego moja przychodnia musi być placówką, w której pracują ludzie mający podobne do mnie postrzeganie swojej pracy i świata.

Planując stworzenie przychodni, wiedziałam, że ma to być placówka medyczna, w której pacjent czuje się bezpiecznie i komfortowo. W której lekarze mają mieć dobre warunki pracy i nie muszą pracować pod presją, ponieważ mogą poświęcić pacjentowi tyle czasu ile tego wymaga dana sytuacja i skupić się na skutecznym leczeniu.

W gabinetach lekarskich Medica Centrum Chodziez przyjmują: kardiolog, neurolog, endokrynolog, ortopeda, reumatolog, pulmonolog, psychiatra, psycholog, psycholog dziecięcy, logopeda, dietetyk, fizjoterapeuta, chirurg szczękowo- twarzowy, stomatolog.

Planuję również podjąć współpracę z urologiem, dermatologiem, diabetologiem.

W rocznicę otwarcia, dumna, stwierdzam, że zaufali nam nie tylko mieszkańcy Chodzieży, Budzynia, Margonina, Szamocina, Ujścia, Kaczor, Rogoźna i okolicznych miejscowości. Docierają również do nas pacjenci z bardziej odległych miast jak: Piła, Wągrowiec, Złotów, Czarnków, Trzcianka, Wałcz, a nawet … Poznań.

Cieszę się, ponieważ przede mną kolejny ważny etap rozwoju przychodni. Szczegółów jeszcze nie zdradzam, ale zakładam, że już wkrótce będę mogła o tym poinformować, zarówno na stronie www.medicacentrumchodziez.pl i oczywiście na Facebooku, na którym mamy już tak liczne grono osób obserwujących, za co wszystkim bardzo dziękuję!

Lek. stom. Lucyna Kowzan, właściciel Medica Centrum Chodzież.