Kriochirurgia – wymrażanie

30 marca 2021

Czym jest kriochirurgia (wymrażanie), oraz jej zastosowanie w dermatologii i ginekologii.

Kriochirurgia inaczej wymrażanie to charakteryzująca się bardzo małym ryzykiem powikłań metoda zimnolecznictwa. Jej największe zalety wymrażania to szybki czas wykonywania zabiegu oraz krótka rekonwalescencja. Większość zabiegów odbywa się bezboleśnie. Chory odczuwa jedynie uczucie zimna i pieczenia.

Największą popularnością jak dotąd cieszą się kriochirurgia dermatologiczna i kriochirurgia ginekologiczna, choć coraz częściej wykorzystywana jest także w onkologii, okulistyce, urologii, laryngologii czy stomatologii. Kriozabiegi charakteryzują się możliwością przeprowadzenia w warunkach ambulatoryjnych, prostą i bezpieczną techniką o niskim ryzyku wystąpienia powikłań i przede wszystkim krótkim czasem wykonywania. Zaletą jest także niszczenie tkanki bez konieczności naruszania ciągłości skóry. Dzięki temu osiąga się lepszy efekt estetyczny od rezultatów uzyskanych w wyniku tradycyjnego postępowania chirurgicznego.

Urządzenie Kriopol K 20 przeznaczone jest do miejscowego zamrażania chorej tkanki. Czynnikiem chłodniczym zapewniającym szybkie i skuteczne zamrażanie jest ciekły azot o temp. –196o C. Zamrożenie tkanki następuje przez kontakt z chłodzoną końcówką roboczą krioaplikatora. Możliwe jest też stosowanie bezpośredniego natrysku ciekłym azotem aplikatorem typu spray. Urządzenie może być wyposażone w dowolny zestaw wymiennych krioaplikatorów co pozwala na jego wykorzystanie w wielu specjalnościach.

Aparaty do kriochirurgii to proste i niezawodne urządzenia, które umożliwiają skuteczne i efektywne wymrażanie zmian patologicznych, zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji aparatów do kriochirurgii firma Kriomedpol zapewnia najwyższy standard swoich wyrobów.

Polecamy również artykuł:

https://medicacentrum.pl/znamiona-i-pieprzyki/

Zapraszamy do kontaktu z nami:

MEDICA CENTRUM PIŁA
ul. Ogińskiego 11, 64-920 Piła
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 572 942 000
e-mail: pila@medicacentrum.pl

MEDICA CENTRUM CHODZIEŻ
ul. Wojska Polskiego 13, 64-800 Chodzież
Rejestracja czynna:
Poniedziałek – Piątek 10:00 – 18:00
Kontakt:
tel. 511 447 993
e-mail: chodziez@medicacentrum.pl

Jesteśmy również aktywni na Facebooku, można się z nami kontaktować także przez messengera.
Link do strony Medica Centrum Facebook:
https://www.facebook.com/MedicaCentrumPrzychodnia
Polub nas na Facebooku i zaproś znajomych do polubienia naszej strony.