Menopauza? Jest już obecna w twoim życiu? Nie jesteś sama!!!

31 października 2022

Ktoś kiedyś wymyślił podły termin „przekwitanie”…, coś jak poddaj się, nie ma nadziei. Czyli co? (Na cmentarz i zakopać? ) Koniec już jest bliski?

Panie, które doświadczają uciążliwości inaczej tak zwanego klimakterium, zapraszamy na konsultacje do lekarza endokrynologa.
Lekarz endokrynolog to nie tylko specjalista od chorób gruczołu tarczowego, takich jak nadczynność i niedoczynność tarczycy, czy choroba Hashimoto. (Z tymi dolegliwościami kojarzymy najczęściej konieczność leczenia endokrynologicznego, ponieważ dotykają one bardzo wiele osób.)
Doświadczony endokrynolog zajmuje się wszelkimi dolegliwościami o podłożu hormonalnym, zajmuje się również prowadzeniem bezpiecznej, nowoczesnej hormonalnej terapii menopauzalnej.
Czasy się zmieniają. Nasze babcie, matki żyły w schemacie: przekwitasz, bo jesteś stara … Jakoś nikt specjalnie nie zastanawiał się nad tym, że słowo „przekwitanie” w przypadku kobiety, która jest być może dopiero w połowie swojego życia, ma wydźwięk negatywny. Na całe szczęście życie jest nieprzewidywalne i piękne, a wiele kobiet właśnie w wieku 50+ odkrywa, że najlepsze jeszcze przed nimi. To fakt, że zmian w organizmie nie powstrzymamy. Upływ czasu nieuchronnie będzie robił swoje. Czas to również postęp medycyny, nowe możliwości, dzięki którym menopauza nie musi być tak uciążliwa.

https://medicacentrum.pl/endokrynolog-lek-med-pawel-romanowski/

Bądź świadomą „menopauzalistką” i ciesz się życiem, zamiast tylko „przekwitać”!